Brouwerij de Koningshoeven (La Trappe Trappist Brouwerij)
"Nechybělo mnoho a holandský trapistický pivovar La Trappe už nemusel být trapistický".
Jméno La Trappe pochází z francouzského opatství Notre-Dame de La Grande Trappe in the Normandy Soligny-la-Trappe, také známém jako La Trappe. Francouzští trapističtí mniši, kteří klášter v Normandii opustili, ..se na konci 19. století usadili na belgicko-holandské hranici, kde našli útočiště v mokřinách se statky a ovčími stodolami. Farmy pojmenovali Koningshoeven (královské statky).
Dne 5. března 1881 byla v budově, která dočasně sloužila jako klášter, slavena první svatá mše. Toto datum se stalo oficiálním datem založení opatství. A aby mniši získali finanční prostředky na jeho provoz, založili v roce 1884 pivovar. Ze zisku z prodeje piva vystavěli o deset let později nový klášter, který pojmenovali Abdij Onze Lieve Vrouw van Koningshoeven.
V roce 1928 bylo uvařeno první La Trappe Blond. Nejednalo se ale o typické klášterní pivo. Pivovar vařil hlavně spodně kvašená piva, která tehdy nesla označení Trappist Pils. V roce 1999 bylo pivo La Trappe Blond uvedeno na trh v trapistickém stylu jako svrchně kvašené. Komerční úspěch ovšem zavedl mnichy do náruče velké pivovarské společnosti.
V roce 1999 začala společnost La Trappe spolupracovat s pivovarem Bavaria v Lieshoutu, čímž nastaly první nečekané problémy. V témže roce trapistický pivovar La Trappe ztratil status ATP (Autentic Trappist Product). Vzhledem k nepřiměřeně velké komercializaci piv vyráběných společností Bavaria, asociace hlídající čistotu trapistického vaření odebrala Koningshovenu oprávnění užívat originální trapistické logo ATP.
Teprve když v roce 2005 došlo k dohodě mezi Bavarií a mnichy, kteří svoje tradiční vaření piva dostali plně pod kontrolu a splnili tak přísné požadavky asociací, získal pivovar La Trappe opět status výrobce trapistického piva a povolení užívat logo ATP.
Přestože se piva La Trappe od sebe velice liší, lze u nich objevit spoustu trapistických podobností. Mniši z La Trappe vaří piva s trpělivostí a úctou k tradičnímu řemeslu. Podle tajných trapistických receptů používají k vaření pouze přírodní ingredience, chmel, ječmen, pšenici, kvasnice a vodu z vlastního pramene. Fermentace se provádí s typem kvasinek, který jsou nejaktivnější při teplotě 18 až 20°C. Každé pivo podstupuje sekundární kvašení v lahvi, čímž získává jedinečnou vůni a chuť, a navíc stále dozrává. Výsledkem je tradiční trapistické pivo La Trappe. ↑ zobrazit méně.. zobrazit více ↓