láhev Evan Williams 100 Proof Bourbon Whiskey
Zpět «

Evan Williams 100 Proof Bourbon Whiskey

Výrobce:   EVAN WILLIAMS Distillers
Oblast:   Kentucky
Druh:   Bourbon whiskey
Alkohol:   50 %
Objem:   0,7 l

Evan Williams Bottled in Bond 100 Proof je speciální edice Evan Williams. Aby mohl být bourbon označen Bottled in Bond, musí být vyroben během jedné destilační sezóny na jediné palírně a musí zrát ve skladu pod speciálním dohledem federální vlády USA. Minimální doba zrání jsou čtyři roky (Evan Williams samozřejmě může ve směsi použít i starší sudy). Dalším požadavkem pro BIB je lahvování při koncentraci alkoholu přesně 100 Proof (50 %). Při výrobě Evan Williams Bottled in Bond se používá směs 78 % kukuřičného sladu, 10 % žitného a 12 % ječmenného.

Z vůně Evan Williams BIB vychází spousta cukrové sladkosti. Ze sklenice se line vanilka, karamel, nádech perníku a kandované tmavé ovoce ve vyvážené řadě sladkých vůní. Vůně je lehká v alkoholu a neobsahuje dřevité nebo dubové tóny. Na jazyku je tento bourbon jemný, bez „mravenčení“ na patře, které někdy můžeme u bourbonů s vyšším procentem alkoholu vypozorovat. Stejně jako ve vůni, i v chuti nevnímáme dřevo a dub. Převládají sladké tóny vanilky, karamelu, spáleného hnědého cukru a nádechu černého pepře. Bourbon je plný v chuti, s vítaným množstvím tepla, ale přes vyšší stupňovitost stále hladký. Chuť má svůj charakter, s jednorozměrným zaměření na sladší tóny. V dochuti sladké prvky z patra poměrně rychle mizí a poté se vplíží jemný náznak dubu, který ustoupí dosti suchému, středně dlouhému závěru. 

CENA:   495 Kč

7 ks skladem
Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.