Staňte se profesionály v servírování vína
6. 10. 2024
Ch. LA CANORGUE - Právě jsme dovezli vína známá z filmu DOBRÝ ROČNÍK (A Good Year)!
19. 7. 2024
52 / 2024 – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ - Ch. DE LAVAGNAC 2023 Rosé (Bordeaux)
21. 6. 2024
„Imperiální ruský stout“ vznikl díky ruskému carskému dvoru, který po svých britských dodavatelích tohoto tmavého moku požadoval stále silnější a mohutnější varianty.
Novodobá historie praví, že Stone vlastně vybojoval pro všechny americké pivovary možnost používat název "Russian Imperial Stout". Přestože je dobře známo, že "Russian Imperial Stout" bylo britské pivo vařené pro ruský carský dvůr, americké úřady nechtěly Stone tento název povolit, protože prý je zavádějící a předznamenává, že se jedná o pivo vyrobené v Rusku. Obecně je používání geografických názvů (mnichovský, dortmundský) zakázáno, pokud ovšem nezdomácnělo tak, že jméno země či města ztratilo význam.
Stone tedy musel americkým úřadům dokázat, že Russian Imperial Stout je v podstatě obecný název, podobně jako India Pale Ale. Ostatně, IPA byla americkými úřady oficiálně uznána koncem třicátých let 20. století, což bylo naposledy, kdy se podobný problém řešil.
Nebylo to právě jednoduché. Ve Stone zkompilovali velké množství informací z "Beer Advocate", knih Michaela Jacksona, Stephena Beaumonta a dalších zdrojů. Také se snažili zapojit další řemeslné pivovary. Těch se stejným problémem ale nebylo mnoho, protože většina z nich vařila IRS pro výtoč ve svém okolí a díky tomu, že jej nelahvovala, nemusela označování balení řešit. Celý proces se táhl tři roky, až konečně 29. června 2005 byl název Imperial Russian Stout pro USA uznán jako typ piva bez vztahu ke geografickému označení, a mohl tak být volně používán.
http://www.topvino.cz/pivo/americke/stone/stone-imperial-russian-stout-2016/de1-wi1090.html
VIP sleva 5 %
Při ročním obratu nad 7 500 Kč
( kromě vína z Bordeaux )
více informací
Staňte se profesionály v servírování vína