AKTUALITY
AYINGER Brauerei

AYINGER Brauerei

4. 11. 2021

"Celebrator Doppelbock 2021"

Více...

Château PINDEFLEURS

Château PINDEFLEURS

18. 10. 2021

"Zajímavé víno z apelace Saint-Emilion!"

Více...

Château CANTENAC

Château CANTENAC

20. 9. 2021

"Lahodné Saint-Emilion Grand Cru"

Více...

21. 10. 2021

Château BRANE CANTENAC 2018 - Klidné víno vytvořené v tradičním klasickém stylu!

» více aktualit

Aktuality / komentáře

Pravidelná týdenní ochutnávka, k níž jsem si vybral několik skvělých vín napříč Francií (a jedno portské)!

07 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 15. 2. 2021

D. d.,

v našem pravidelném pondělním newsletteru jsem se tentokrát nezaměřil na novinky v naší nabídce, ale na několik zajímavých vín, která jsem ochutnal v průběhu minulého týdne. Není tajemství, že například víno nebo pivo jsou „živé nápoje“, které se v průběhu času vyvíjí. Není proto od věci se k nim čas od času vrátit a „překontrolovat“ nejen jejich vývoj, ale i jejich chuťovou kvalitu. Zkuste taky ochutnat, jedno jako druhé je vynikající!

Château Gazin Rocquencourt 2012 (Bordeaux, Pessac-Léognan)
Gazin Rocquencourt spadá pod stejného vlastníka jako slavné Ch. Malartic Lagraviére (apelace Pessac-Léognan). Jedná se o překvapivě skvělé víno, jehož hladká chuť vytvořená v tradičním klasickém stylu zaútočí na patro perfektní zralostí a rafinovanou elegancí. Strašně dobře vyrobené, okouzlující a krásně pitelné! (AK: 92/100)
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/pessac-leognan-graves/gazin-rocquencourt/ze4-no1375.html

Domaine de Pignan Châteauneuf-du-Pape 2017 (Jižní Francie, Chateauneuf-du-Pape)
Tohle je vynikající jihofrancouzské víno s mírně zemitou, lehce nasládlou ovocně kořenitou vůní a chutí (černý rybíz, černé třešně, sušené švestky, vanilka). Osmdesát let staré vinné keře dodaly excelentní kvalitu. Navzdory silnému alkoholu je víno krásně pitelné a neunavující. (AK: 91+/100)
http://www.topvino.cz/vino/chateauneuf-du-pape/ze1390.html

Domaine du Gros Noré 2015 (Jižní Francie, Bandol)
Domaine du Gros´Noré patří mezi nejlepší vinařství v Bandolu. Majitel Alain Pascal vyrábí věku odolné víno klasického stylu, které zraje ve velkých dubových sudech ve sklepech vinařství po dobu několika let. Lehce zemitá chuť s bohatou příchutí ostružin a černých třešní vykazuje dokonalou zralost! Navíc potenciál zrání tohoto vína je skutečně obrovský! (AK: 92/100)
http://www.topvino.cz/vino/provence-bandol/du-gros-nore/ze1121-no1706.html

Domaine Jean Marc Boillot Pommard 1er Cru Les Jarollieres 2018 (Burgundsko)
Pommard 1er Cru „Les Jarollieres“ 2018 vykazuje nezvykle jemný styl apelace Pommard. Jedná se o hedvábné víno s typickým „Pinot Noir“ charakterem. Neskutečně lahodné (bez agresivní kyselosti), magicky přitažlivé, hebké jako samet, hluboké, neskonale čisté a lahodně pitelné. Brilantní víno ideálně vhodné pro vyznavače dokonalé harmonie, ultra hebkých tříslovin a výjimečné chuťové něžnosti. Krásný výraz burgundského terroiru! (AK: 94+/100)
http://www.topvino.cz/vino/burgundsko/jean-marc-boillot/ze2-no1826.html?

Niepoort 10 YO Tawny (Porto)
Kvalitní portská vína jsou ideálně vhodná k zimnímu večernímu popíjení. K ochutnávce jsem si vybral Niepoort, ale mohl jsem sáhnout víceméně po jakémkoli portském. Niepoort 10 YO je směs složená z různě starých vín pocházejících z několika sklizní, která léta zrají v dubových sudech. Poté se smíchají na směs průměrného stáří 10 let. Tohle portské může být podáváno také jako aperitiv, neboť doušek je přirozeně sladký, ale zároveň dostatečně živý a jiskřivý. Na rozdíl od klasických vín portská vína se již dál v lahvi nevyvíjí. (AK: 91+/100)
http://www.topvino.cz/vino/portske/niepoort/ze1768-no1779.html

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno